Chci tričko

Tak předně se musíme smířit s tím, že to nebude jedna ku jedné. Neseženeme 100% stejný font, logo bude pro experta písmoznalce trochu jinak tvarované. Ale pro nás smrtelníky lze dosáhnout lepšího efektu, než by dokázala parta čínských dětí s jehlou, nití a nášivkami Adidas a to už se vyplatí. Začneme tedy sháněním zdrojů, samotná kompletace v Inkscape je už pak docela hračka. 

 

Obrázek dle vzoru - příprava

Nebojte se použít Google a to dokonce několikrát. Ve vzoru máme dvě výrazná písma přičemž jsem správně odhadl že Future sound of Egypt bude snadno nalezitelné klíčové sousloví. A  opravdu. Kdosi už se ptal a já jsem se mohl k mé velké radosti dozvědět, že font se jmenuje Slant a je zdarma. Stačilo ho tedy stáhnout a nainstalovat. 

 

Problém byl s nápisem Good Music. Tam mi poradila stránka WTF - What The Font. Ořízl jsem vzorové tričko, invertoval barvy v IrfanView (Jde to i v Inkscape ve filtrech, ale je to zbytečně složité.) a následně prohnal scriptem na zmíněné stránce. Obavy se potvrdily - tenhle font se stáhnout nedá a vlastně ani nezjistím, který to přesně je. Nevadí - naštěstí si zde můžete zvolit jednotlivá písmena v dostatečné velikosti aby je Inkscape přechroustal a zvektorizoval. 

 

A pak jsou tu záda - požadavek byl logo Aly & Fila, takže jsem se pustil o hledání obrázků na Google. Dostalo se mi tmavého plakátu s bílým písmem v rozumné velikosti což je ideální.  

 

Práce v Inkscape

Teď je třeba všechny ty věci poskládat k sobě a upravit. 

Nejdřív jsem si zvektorizoval logo pomocí nástroje Vektorizovat bitmapu (Shift + Alt + B) s zaškrtnutou možností invertovat obrázek. Tím jsem dostal vektorové logo. V tomhle případě je opravdu přínosné, že logo nemá žáné hrany, protože ty u vektorizace trpí. Organické jednobarevné kresby jsou naopak ideální. 

Ty ostré hrany jsem naopak musel řešit u fontu Good Music  - proto jsem si na What The Font udělal vzory co největší a vyplatilo se, protože vektorizace proběhla s velmi dobrým výsledkem. 

pak už stačilo si písmena rozdělit a naskládat na vzorový obrázek z trička který je ve velice špatné kvalitě. Aby se mi to dobře skládalo, kresbu mám v barvách. Jelikož je font podobný ale ne stejný a mírně nesedí, zarovnám ho pomocí Zarovnat a rozmístit (Shift + Ctrl + A) a taky vodítek.

 
 

Font nápisu Future Sound of Egypt máme, takže tam je to skoro bez práce. Jen ono OF jsem musel vytvořit s klasických objektů kruh a obdélník. 

 

Nakonec jsem Furure sound s OF sloučil a odečetl od podkladového obdelníku, aby vznikl inverzní nápis v objektu. 

 

Myslím, že výsledek je velmi podobný originálu a netrvalo to ani moc dlouho. Samozřejmě jsou motivy - barevné, rastrové, fotky - které prostě neokopírujete. Ale pokud jde o takhle poměrně jednoduchou sestavu znaků nebo objektů, jde to i v Inkscape a poměrně snadno.